نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: هنوزم عاشقشم

6896
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    44999
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

هنوزم عاشقشم

پسری هستم 24 ساله / طراح گرافیک چاپخونه هستم
    چهار سال قبل شغلی نداشتم به یک دختر از آشناهامون بصورت یکطرفه علاقمند شدم خیلی فکر کردم بعد از مدتی بهش پیام دادم نشناخت روم نمیشد بگم دقیقا پسر کی هستم که بشناسه فقط اسم و محل س************ت گفتم که نشناخت گیر دادم بهش که یه آماری بده منم بگم پسر کی هستم یه جورایی هم شک داشتم اون باشه خلاصه اینقدر گیر دادم که گفت: چی میخوای بدونی دنبال چی هستی گفتم هیچی زنگ زد روم نمیشد بردارم یه روز دیگه زنگ زد تنها بودم برداشتم جوابش رو دادم گفت کی هستی خیلی خجالت میشدم گفتم همونکه گفتمم گفت مزاحم نشو گفتم باشه و قطع کردم شب اینستا پیام دادم گفتم شما فلانی هستی اسم داداشت فلانه گفت اره شما کی هستی گفتم منم فلانیم پسر فلانی شناخت احوال پرسی کرد و گفت خانواده سلام برسون من کاردارم فعلا
    حدود یک ماه بعدش تولدش شد تلگرام تبریک گفتم بهش نشناخت گفتم فلانیم هیچی نگفت
    بعد اون من تا حدود یکسال صبح و شب براش یه شعر میفرستادم تلگرام
    چیزی نمیگفت گاهی وقتام سلام و احوال پرسی میکردیم اصلا روم نمیشد چیزی بگم فقط تو خیال خودم عاشقش بودم
    امتحانای دانشگاهش که تموم شد میخواستم بهش بگم پدرش فوت کرد سه چهار ماه هم بخاطر اون باز چیزی نگفتم بعدش دلو زدم به دریا و گفتم بهش صادقانه گفتم چطور شمارش پیدا کردم چطور شد اس دادم هرچی که بود اول گفتن مسخره کردی؟ بعدش گفتن اصلا حوصله این چیزا ندارن و بلاک کردن
    منم یک ماه بعد دیلیت اکانت کردم بهش باز پیام دادم گفتن به یکی دیگه علاقه دارن
    اما چیزی که از عکس ها پروفایلش و اینستاش میشد فهمید این بود که شکست عشقی خورده باشه
    ولی خب خودش اصرار داشت که یکی دیگه رو میخواد منم گفتم باور نمیکنم
    بهشم گفته بودم قصدم ازدواجه
    گذشت تا نم نمه به مامانم خط دادم که میخوامش که گفت کار نداری همون موقع ها کارمم جور شد و اولش یه خط در میون بود بعد کم کم دائم شد
    بهش پیام دادم گفتم بخاطر تو دارم اینکارا میکنم من اصلا شاید دنبال کار نمیرفتم فعلا اگر تو نبودی ایشون بازم گفت به یکی دیگه علاقه داره
    من اصلا باور نمیکردم یا میگفتم اگر هم اینجوره طرف مقابل این خانم رو نمیخواد چون پروفایل و پستاش دپرس و شکست عشقی بود
    خیلی بهش گیر دادم گفتم نمیتونم فراموشت کنم از بیخیالم نمیشم
    گذشت دیگه کار من دائم شد با اینکه نمیخوادم کنار اومدم ولی نتونستم نخوامش
    با خودم گفتم با کسی آشنا میشم فراموشش میکنم با یه دختر دیگه دوست شدم حدود یکسال اما اصلا حسی بهش نداشتم با وجود اینکه اونم میگفت از من خوشش میاد اما من تو اون دقایقم به فکر عشقم بودم کم کم این دخترم رفت و تمام... بعد حدود یکسال دخترخاله عشقم رو تو اینستا فالو کردم (فامیل هستیم و ایشون متاهلن) عشقم و دختر خالش بسیار با هم مچ هستن مثل خواهرن
    یه چند روز بعد بصورت خودجوش دیدم دخترخالش عکس از خودش و عشقم میزاره و مینویسه مثل خواهریم و فلان حتی یه عکس دوتایی گذاشتن و دقیقا من رو تو اون عکس تگ کردن برام جای تعجب بود که چرا دقیقا من رو روی عکس اون باید تگ کنه انگار میدونست من بهش علاقه دارم یه شب استوری زدم بهش بگم دوست دارم دخترخالش جواب زد بگو منم باز رفتم و بعد چند روز بهش گفتم بازم جوابش همونا بود اما دیگه بلاک نکرد منم گفتم اوکی ولی فکرتو ازم نمیتونی بگیری...
    تو این مدت خیلی از دستش ناراحت شدم اما همچنان عاشقشم
    الان چند روزیه واتساپ نمیاد دوست دارم بهش پیامک بزنم ببینم کجاس اما امان از کم محلی...
    راستی عشقم هم حدود 23 سالشه
    بنظر شما جز فراموش کردن (که نتونستم) راهی هست؟

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    44588
    تشکـر
    5
    تشکر شده 6 بار در 6 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : هنوزم عاشقشم

سلام من مشاور نیستم ولی نظر شخصیم اینه که سن بیست سالگی برای یک پسر سنی نیست که بتونه کسی رو به نیت و خواست ازدواج بشناسه و انتخاب کنه !تا حدود سی سالگی دوره های مختلف سنی انقدر تحولات روحی و فکری و شناختی و عاطفی خواهید داشت که هر کدومش میتونه روی انتخاب شریک زندگی تا حد زیادی تاثیر بزاره !

اینکه شما هنوز عاشق اون خانوم هستید ، فاکتور از اینکه انتخاب مناسبی به عنوان شریک زندگیتون هستند یا نه ( با توجه به اینکه شناخت عقلی احساسی و عاطفی در موردشون ندارید تا ببینید در این نوارد تفاهم دارید یا نه ) بخاطر اینه که توی اون دوره سنی از یک سری جوانب بهشون علاقمند شدید و خواستید که بدستش بیارید
    کما اینکه ممکن بود وقتی بدستش اوردید مثل اون دختر ، بعد یه سال یا شاید زودتر از هم خسته بشید .

موضوع اینه که شما نمیتونید با حس بدست نیاوردن اون خانوم کنار بیاید ، همین
    و از هر طریقی فقط میخواید بدستش بیارید .ولی باید بدونید ممکنه بعد دسترسی بهشون و ارتباط با اون خانوم ، بعد مدتی ببینید اونطور که فکر میکردید براتون جذاب و خواستنی برای ازدواج نیست .دلیلش هم اینه سنی که عاشقش شدید سنی نبوده که بتونید انتخاب مناسبی داشته باشید .

حالا همه اینها یک طرف ، اصلا حتی اگر انتخاب درستی بودند ، چرا اصرار به داشتن کسی دارید که همون اول با علاقه تمام به ارتباط با شما به نیت ازدواج بله نگفته !!!!

اصلا ازدواج مقوله ای نیست که تعارف برداره . در این مورد دختر یا پسر باید تمایل به اشنایی بیشتر داشته باشن و بی تعارف بیان کنن یا پاسخ مثبت بدن .مگر هنوز به بلوغ عاطفی نرسیده باشن و فکر کنن ناز کردن در این مورد میتونه برای طرف مقابل جذاب تر باشه !!!

پس واکنش های دخار مورد علاقتون نشون میده علاقه ای به شما بابت چه اشنایی چه ازدواج نداره و دارید الکی سالهایی که میتونید تجارب مفیدی برای شناخت شریک آینده زندگیتون بدست میارید رو به پای یک عشق خیالی که کششی به شما نداره و با توهم تگ کردن و سلام و احوالمرسی و ... هدر میدید .

دنبال عشقی باشید که کشش و تمایل مثبت نسبت به اشنایی با شما داشته باشه .

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    مدیر کل
    شماره عضویت
    42303
    تشکـر
    0
    تشکر شده 71 بار در 62 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : هنوزم عاشقشم

با سلام خدمت شما
    دوست عزیز احساسات شما در این زمینه کاملا قابل درک است.
    برای این که بتوانید تصمیم گیری بهتری درباره این موضوع داشته باشید بهتر است چند نکته را مورد توجه قرار دهید.
    اول این که معنای واقعی دوست داشتن، و یا دوست داشتن به شیوه ای که به داشتن رابطه سالم و با کیفیت ختم می شود ان است که برای احساسات و انتخاب های طرف مقابلمان ارزش قائل باشیم و در نظر داشته باشیم که طرف مقابل ما هم یک انسان است که دارای نیازها و خواسته ها و افکار و علاقی است و قدرت اراده و حق انخاب او را هم بتوانیم به رسمیت بشناسیم و اگر به هر دلیلی نخواست با ما رابطه برقرار کند و یا به هر دلیلی ما انتخاب او برای ازدواج نبودیم و ما را دوست نداشت، این واقعیت را بپذیریم و برای او و انتخابش ارزش و احترام قائل شویم.
    نکته مهم دیگر این است که دوست داشتن باید دو طرفه باشد و اگر بخواهید کسی را با اصرار تحت فشار بگذارید که او را متقاعد کنید با شما رابطه برقرار کرده و یا ازدواح کند، چنین رابطه ای هرگز رابطه سالم و موفقی نخواهد بود و شما در این ص.رت هر دو نفر تان را در معرض ناکامی شدید و آسیب قرار داده اید.
    نکته مهم دیگر این است که با توجه به سن و سالتان ظاهرا این علاقه در سنین نوجوانی رخ داده است و شما با خسال پردازی آن را در ذهنتان پر و بال داده اید و در واقع شما عاشق تصویر ذهنی خودتان که به ایشان منتسب کرده اید هستید نه عاشق خود ایشان چرا که عشق و دوست داشتن قرار است در بسیتر زمان و از طریق شناخت واقعی و رابطه و تعاملی در واقعیت رخ دهد نه فقط در خیال خودمان و در این موازرد دیده شده که پس از آشنایی و شناخت بیشتر افراد متوجه می شوند اصلا این فرد با آن چه در ذهن آن ها بوده است هم خوانی و شباهت و تناسب ندارد و به این ترتیب با ناکامی شدیدی روبرو م=خواهد شد چرا که ذهن ما دارای تحریف ها و خطاهای زیادی در این زمینه می شود.
    نکته دیگر این است ککه به نظر می رسد این موضوع بیشتر یک وابستگی است تا عشق و دوست داشتن و حتی اگر واقعا هم عشق و دوست داشتن باشد این موضوع هرگز برای اقدام برای ازدواج کافی نیست.
    با توجه به این موارد و با در نظر داشتن این که ایشان بارها به صورت مستقیم و غیر مستقیم نظرشان را به شما اعلام کرده اند و کاملا مشخص است که تمایلی به برقراری رابطه و ازدواج با ما را ندارند، شما همچنان بر این موضوع اصرار دارید و حاضر به پذیرفتن واقعیت ها نیستید.
    این موضوع می تواند نشان دهنده مشکلات ریشه ای تر و مسائل روانشناختی در شما باشد که بهتر است آن را جدی بگیرید و برای انجام بررسی ها و ارزیابی های بیشتر در این زمینه از سوی یک روانشناس و یا مشاور کمک حرفه ای دریافت کنید تا بتوانید به خودتان هم در این زمینه کمک کنید و مسیر درست خودتان را پیدا کنید و با احساسات و هیجانات ناخوشایند ناشی از این موضوع کنار بیایید، و هم برای آینده خودتان اهداف واقع بینانه و درستی را قرار دهید و بدانید چگونه در مسیر به دست آوردن نیازها و خواسته هایتان به شیوه های موثر تری رفتار کنید.
    این موضوع هم که گفته اید نتوانسته اید ایشان را فراموش کنید دلیل بر نشدن آن نیست بلکه شما شیوه درست آن را بلد نبوده اید و نیاز است یاد بگییرید که چگونه پرونده این رابطه را برای خودتان ببندید نه این که فراموش کنید و این موضوع هم نیاز به دریافت کمک حرفه ای و تخصصی دارد و بهتر است هر چه زودتر برای این موضوع اقدامات لازم را انجام دهید و از طریق دریافت جلسات مشاوره به صورت حضوری و یا غیر حضوری بتوانید به خودتان کمک کنید.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)